مهم ترین مدارک لازم برای تاسیس خانه بازی کودکان چیست؟

همه افراد در هر سنی به بازی و سرگرمی احتیاج دارند اما این مفهوم برای کودکان بسیار عمیق تر بوده و نه تنها برای آنها مهم ترین چیز است، بلکه خلاقیت و هوش آنها را تقویت می کند. ساخت خانه بازی کودک یکی از بهترین ایده ها برای سرگرمی کودکان و درآمدزایی بزرگسالان، تاسیس خانه بازی کودکان است. اما راه اندازی خانه بازی علاوه بر شرایط و ملزومات به مدارک خاصی نیز احتیاج دارد.

ملزومات ساخت خانه بازی کودک

برای ساخت خانه بازی کودک لازم است یک سری ملزومات را فراهم کنید تا علاوه بر اینکه مجوز کسب می کنید، جذابیت کافی برای کودکان را نیز ایجاد کنید تا مشتریان کافی داشته باشید. تامین یک مکان مناسب و محیط کافی، تجهیزات خانه بازی، پرسنل متخصص، امکانات رفاهی و … همگی از ملزومات تاسیس خانه بازی کودک هستند. برخی افراد ابتدا یک خانه بازی را کامل تجهیز می کنند و بعد برای دریافت مجوز اقدام می کنند؛  در صورتی که این کار اشتباه است و ابتدا می بایست مجوز ساخت خانه بازی کودک را دریافت کنید و بعد خانه بازی را تاسیس کنید.

ساخت خانه بازی کودک با هزینه پایین اما کسب درآمد بالا امکانپذیر است؛ ولی بسیاری از افراد در خصوص دریافت مجوز مربوطه از سازمان های دولتی نگران هستند. بسیاری سوال می کنند که مدارک لازم برای دریافت مجوز خانه بازی چیست؟ اصلا از کجا باید مجوز خانه بازی کودک گرفت؟ شرایط تاسیس خانه بازی چیست؟ در ادامه بیشتر به تهیه مدارک لازم و دریافت مجوز ساخت خانه بازی کودک اشاره می کنیم.

شرایط ساخت خانه بازی کودک

برای ساخت خانه بازی کودک می بایست شرایطی را فراهم کنید که نشان دهید آمادگی و شایستگی کافی برای تاسیس خانه بازی را دارید. اولین شرایط تاسیس خانه بازی اعتقاد به ادیان ابراهیمی تعریف شده در قانون اساسی و احترام به قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. همچنین برای ساخت خانه بازی فرد موسس می بایست تخصص و مهارت کافی داشته باشد و در این زمینه آموزش دیده باشد.

یکی دیگر از شرایط اخذ مجوز خانه بازی بازه سنی 20 تا 60 سال است؛ افرادی که خارج از این محدوده سنی هستند باید مدیریت خانه بازی را به فرد دیگری واگذار کنند. سایر شرایط ساخت خانه بازی شامل:

  • داشتن سابقه کار مرتبط یا مدرک مبنی بر گذراندن دوره آموزش کودک
  • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط توسط مسئول فنی خانه بازی
  • خانم بودن پرسنل و کادر مشغول در خانه بازی
  • تعداد کافی پرسنل و مربی ها نسبت به فضا و تعداد کودکان

با داشتن این شرایط می توانید نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام کرده و سپس مراحل دریافت مجوز را دریافت کنید.

مهم ترین مدارک لازم برای تاسیس خانه بازی کودکان

از میان مهم ترین مدارک لازم برای تاسیس خانه بازی کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک شناسایی و کپی آنها (اصل کارت ملی، شناسنامه و کپی تمام صفحات شناسنامه)
  • اصل و کپی کارت پایان خدمت برای آقایان
  • مدارک تحصیلی و کاری (آخرین مدرک تحصیلی و مدارک مربوط به سوابق کاری و دوره های آموزشی)
  • فرم درخواست تاسیس خانه کودک که باید توسط فرد واجد شرایط امضا شود
  • ارائه فرم پروپوزال و طرح توجیهی جهت توضیح علت و چرایی تاسیس این محل
  • پر کردن موافقت نامه اصولی

موافقت نامه اصولی خانه بازی کودک

یکی از اصلی ترین مدارک لازم برای راه اندازی خانه بازی کودک موافقت نامه اصولی است که برای رعایت مفاد آن یک سال زمان در اختیار دارید. این موافقت نامه شامل بندها و مواردی است که شما باید به آنها پایبند نموده و نسبت به رعایت تمام آنها متعهد شوید. شما باید در مهلت یک ساله خود مفاد این موافقتنامه را در خانه بازی کودک تاسیس شده رعایت کنید. در صورتی که نتوانید در مهلت یک ساله مفاد آن را رعایت کنید،  یک مهلت 6 ماهه دیگر نیز دریافت می کنید و در غیر این صورت قرارداد و مجوز شما باطل می شود.

در صورتی که بتوانید اصول موافقتنامه اصولی را رعایت کنید، یک پروانه فعالیت 3 ساله دریافت می کنید و می توانید با خیال راحت در این حوزه فعالیت کنید.

برای دریافت مجوز خانه بازی کودک باید از طریق چه نهادی اقدام کنیم؟

از آنجایی که این کسب و کار نوظهور است، تاسیس خانه بازی کودک وابسته به ارگان خاصی نیست و شما باید در شهر محل سکونت جویای محل اخذ مجوز شوید. ارگان هایی که می توانند مسئولیت اعطای مجوز ساخت خانه بازی کودک را بر عهده گرفته باشند شامل شهرداری، بهزیستی، اداره اصناف، اداره تربیت بدنی، وزارت ارشاد و … باشند؛ بهترین راه حل این است که ابتدا مدارک لازم برای تاسیس خانه بازی کودک را فراهم کنید و از اداره بهزیستی یا اداره اصناف در مورد مرجع اعطای مجوز سوال کنید.

مراحل ساخت خانه بازی کودک

توجه داشته باشید که اولین مرحله تاسیس خانه بازی کودکان دریافت مجوز است. شما می بایست ابتدا پروانه کسب مربوطه را با گذراندن دوره های آموزشی مراکز بهزیستی بگذرانید. بعد از دریافت پروانه فعالیت یا کسب می بایست مدارک مربوط به ساخت خانه بازی کودک را به سازمان مسئول ارائه کنید. این سازمان در یک کمیسیون تخصصی تمام مدارک،  مجوزها و شرایط شما را بررسی کرده و محل راه اندازی خانه بازی را بررسی می کند.

در نهایت شما با دریافت و پر کردن موافقت نامه اصولی و رعایت مفاد آن مجوز تاسیس خانه بازی کودک را آغاز می کنید. شایسته ذکر است که برای ساخت خانه بازی کودک می بایست تاییدیه مربوطه را از سازمان استاندارد دریافت کنید؛ این سازمان استاندارد بودن وسایل خانه بازی، محیط و ملزومات آن را بررسی می کند. با طی کردن این مراحل در نهایت می توانید از مزایا و تسهیلات خانه بازی بهره مند شوید.

هزینه ساخت خانه بازی کودک

دریافت مجوز خانه بازی کودک به دلیل نوظهور بودن آن نسبت به مهد کودک راحت تر است. اما این فرایند نیز مثل راه اندازی هر کسب و کار دیگری شامل هزینه می شود. هزینه تاسیس خانه بازی کودک وابسته به محیط در نظر گرفته شده و تجهیزاتی که خریداری می کنید متغیر است. شما می توانید یک خانه بازی کوچک با هزینه کم یا یک خانه بازی مجهز و گسترده با هزینه بالا راه اندازی کنید.

شایسته ذکر است که درامد خانه بازی کودک اگر ساخت آن اصولی و تخصصی باشد بسیار بالا بوده و هزینه های آن را به سرعت جبران می کند. در صورتی که مایلید در سریع ترین زمان ممکن مجوز فعالیت کسب کرده و یک خانه بازی کودک جذاب راه اندازی کنید،  توصیه می کنیم با متخصصان این حوزه مشورت کنید.

کارشناسان موگه پارک به شما کمک می کنند تا علاوه بر دریافت مجوزهای لازم،   خانه بازی خود را به بهترین نحو بازگشایی کنید. همچنین شما می توانید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز خود را با پایین ترین قیمت از این مجموعه خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.